Logo Elektrosis

POWDER COATING PRODUCT GROUPS

You can review all our products related to Manual Powder Coating Machine, Powder Coating Gun, Powder Coating Booths, Electrostatic Powder Coating Machine, Powder Coating Equipment, Powder Coating Robot.

More Information

Flocking Systems

Flock can be applied to almost all materials. The desired motifs and patterns are obtained as flock-coated in products that can be applied with adhesive by serigraphy.

More Information

INDUSTRIAL OVENS

Industrial furnaces are used in the heat treatment process of products that do not dry under normal conditions by heat treatment or that drying process should be faster.

More Information

WET PAINT GROUP

It is a time and material saving machine where you can get efficient results that will meet your needs among the most demanded machines in industrial part dyeing.

More Information
Recognize at a Glance

ELEKTROSİS

2007 yılında İstanbul'da kurulmuş ve, Elektrostatik Toz Boya ve Flok baskı Cihazları ve Makineleri imalatında uzmanlaşmış bir Türk şirketidir.

Toz boya ve flok kaplama makinelerimiz, Elektrosis ticari markası altında, dünya çapında geçerli standartlara uygun olarak üretilmektedir. Yüksek kaliteli ve kusursuz bir üretim için, gelişmiş makineler ve sistemler kullanmaktayız. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre özel hazırlanmış projeler geliştirebilmekte ve makineler üretebilmekteyiz.

 
More...
Product Groups
Blog

Article, Content, Information

Informative texts and contents for the industry with Elektrosis Makine

All Posts

E-Newsletter
Sign Up

Newsletter Registration Successful...